Kiedy stosować olejek Khadi?

Naturalne oleje już od jakiegoś czasu są stosowane w pielęgnacji włosów. Jednak zazwyczaj służą one do olejowania pasm, co ma na celu ich natłuszczenie lub nawilżenie. Jednak warto pamiętać, że oleje w pielęgnacji włosów można wykorzystać także w innym celu. Jakim?

Oleje roślinne w trosce o skórę głowy

Zdrowy włos wyrasta ze zdrowej skóry. Dlatego jeśli rozpoczyna się przerzedzanie włosów warto jest sięgnąć po odżywcze oleje roślinne. Do jednego z bardziej znanych należy chociażby olej rycynowy. Dzięki wmasowywaniu go w skórę głowy można uzyskać tak zwane baby hair. To cienkie kręcone włosy, które w dużej ilości pozwalają przykryć przerzedzenie się właściwych włosów i z tego powodu wiele osób próbuje je uzyskać. Czemu jednak poprzestawać na jednym odżywczym oleju? Olejek khadi to mieszanka takich olejów jak:

– rycynowy

– kokosowy

– sezamowy

Wszystkie one działają odżywczo na skórę głowy i pozwalają na uzyskanie lepszego stanu włosów. Dodatkowo olejek khadi zawiera jeszcze kilka innych składników, które również mają za zadanie poprawę kondycji mieszków włosowych.

Olejek khadi – jak nakładać?

Podobnie jak w przypadku pojedynczych olejów również olejek khadi należy specjalnie nakładać na skórę głowy w taki sposób, aby jak najlepiej wchłonął się on w skórę głowy. Jednocześnie jednak trzeba pamiętać o dokładnym zmyciu olejków, aby włosy nie wyglądały na przetłuszczone. Zazwyczaj zaleca się, aby nałożyć olejek dwie godziny przed umyciem głowy. Należy dokładnie wmasować go w skórę. Przy okazji można wykonać masaż, który zadziała relaksująco oraz pobudzi do wzrostu cebulki włosów. Aby poprawić wchłanianie się olejków warto jest trzymać głowę w cieple. W tym celu wykorzystuje się zazwyczaj foliowy czepek, który umożliwia również wygodne wykonywanie codziennych czynności w trakcie kuracji.

Na co pomaga olejek khadi?

Olejek khadi można wykorzystać nie tylko do kuracji przeciwko wypadaniu włosów. Zawarty w nim olej sezamowy może być bardzo pomocny w przypadku przedwczesnego siwienia spowodowanego niedoborami ważnych składników odżywczych. Także w przypadku tak zwanych słabych włosów warto jest wykorzystać olejek, który może je wydatnie wzmocnić przy regularnym stosowaniu. Wybierając tego typu olejek najlepiej zdecydować się na oryginalny produkt, który będzie wykonany z olejków tłoczonych w taki sposób, by zachować ich odżywcze substancje. Trzeba bowiem pamiętać, że oleje tłoczone tradycyjną metodą są pod tym względem mniej wartościowe. W przypadku olejów roślinnych zaleca się tłoczenie na zimno. Pozwala to na zachowanie między innymi cennych kwasów tłuszczowych, które korzystnie wpływają na organizm.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *